בניית אתר בוורדפרס – המדריך המלא

רובנו סבורים כי בניית אתר היא פעולה מורכבת, במיוחד למי שלא בעל חוש טכני מפותח. בניית אתר בוורדפרס היא דרך מצוינת לבנות אתר ומונעת מאיתנו את ההוצאות הכרוכות בהשתתפות בקורס בוני אתרים או מקודדים. בניית האתר כוללת בתוכה מספר שלבים שהקפדה עליהם תאפשר לכם ליצור אתר מקצועי בזמן קצר. המדריך הבא רלוונטי עבור משתמשים מכל הגילאים בעלי רמת מיומנויות שונות וכולל בתוכו מידע על רישום דומיין, התקנת וורדפרס, התאמה אישית של הוורדפרס, בחירת אירוח אתרים ועוד.

בניית אתר בוורדפרס – המדריך המלא
בניית אתר בוורדפרס – המדריך המלא

שלב ראשון – בחירת פלטפורמת אתר

אחת הטעויות הנפוצות של בוני אתרים מתחילים היא בחירה בפלטפורמת אתר לא נכונה. בניית אתר בוורדפרס מאפשרת מגוון רב של עיצובים ותוספות אשר באמצעותם ניתן ליצור סוגים שונים של אתרים.לאחר בחירת הפלטפורמה, יהיה עליכם לרכוש שם דומיין ומארח. בעת ההחלטה על שם הדומיין, כדאי לבחור בשם שמקושר לעסק שלכם, קל להגות אותו והוא ייחרט בקלות בזיכרון המשתמשים.

שלב שני – התקנה והגדרת וורדפרס

לאחר התקנת וורדפרס, תידרשו לבחור את שם הדומיין, שם האתר, שם המשתמש וסיסמה. התקנת הוורדפרס נעשית על ידי לחיצה על כפתור אחד אשר תאפשר לכם לבנות אתר באיכות גבוהה שיענה על כל הדרישות שלכם. מיד בסיום ההתקנה, תוכלו  לראות את כתובת הURL והסיסמה שלכם לוורדפרס.במסך הכניסה תידרשו להזין את שם המשתמש והסיסמה ולהתחיל בבניית אתר בוורדפרס.

שלב שלישי – בחירת ערכת נושא

בשלב זה תוכלו לבחרו בערכת נושא שתאפשר להם לעצב את האתר שלכם באופן מקצועי. בעת כניסה ראשונה לוורדפרס, קיימת ערכת נושא ברירת מחדל אותה תוכלו לשנות בהתאם לאופן שבו תרצו שהאתר שלכם ייראה. לאחר בחירת ערכת הנושא הרצויה, תוכלו להתאים באופן אישי את מראה האתר שלכם ולקבל תצוגה מקדימה שלו. אתם לא חייבים להחליט על העיצוב הסופי של האתר ותוכלו לחזור ולשנות את ההגדרות שלהם בהמשך.

שלב רביעי – הוספת תוכן לאתר

קיימים שני סוגים של תוכן, פוסטים ודפים. פוסטים הם חלק מבלוג אשר מופיעים באתר על פי סדר כרונולוגי. לעומתם, דפים הם תוכן סטטי כדוגמת דף יצירת קשר, אודות וכדומה. ברירת המחדל בוורדפרס היא תצוגה של הפוסטים בעמוד הראשון של האתר. ניתן לשנות הגדרה זו ולהחליט כי אחד מהדפים יהווה הדף הראשוני המוצג באתר. על מנת להוסיף תוכן לאתר, עליכם להוסיף מספר עמודים  – גם אם אין לכם עדיין מספיק תוכן, תמיד תוכלו לחזור אליהם, לערוך ולהוסיף. לאחר מכן, עליכם לתת כותרת לדפים ואז להוסיף את התוכן שיכול לכלול בתוכו טקסט, תמונות, קטעי וידאו/שמע ועוד. לאחר סיום הוספת התוכן, תוכלו להעלות לאוויר את האתר שלכם.

שלב חמישי – התאמה אישית של בניית אתר בוורדפרס

באפשרותכם להיכנס להגדרות של וורדפרס ולהגדיר איזה עמוד תרצו שיוגדר כעמוד ראשון סטטי.כאן תוכלו גם לשנות את כותרת האתר ואת שורת התגים אשר מתווספת באופן אוטומטי על ידי וורדפס בעת בניית האתר.את שורת התגים ניתן להשאיר ריקה אך כדאי להוסיף כמה מילים המתארים האת האתר.בכל שלב, חשוב מאוד לא לשכוח לשמור את השינויים שביצעתם.כאן תוכלו גם להגדיר את מערכת בקרת התגובות באתר שלכם – האם נדרש אישור שלכם לפני פרסום פוסט או תגובה של משתמש, סינון דואר זבל וכדומה.

שלב שישי – יצירת תפריט ניווט

תפריט ניווט הוא חלק חשוב בתהליך בניית אתר בוורדפרס. תפריטי הניווט הם שמאפשרים למשתמשים לגלוש בדפי האתר ובבלוגים. מערכת הניווט של וורדפרס היא מאוד טובה ויעילה. על מנת להוסיף תפריט ניווט לאתר, עליכם לגשת לדף מראה, לחלק של התפריטים. לאחר מכן , תוכלו לבחור שם לתפריט הניווט ולאשר. תפריט הניווט הראשוני יהיה ריק ובו תוכלו לבחור את העמודים אשר תרצו להציג ולהוסיף לתפריט הסופי שיוצג למשתמש. כמו כן, מיקום הדפים גם ניתן לשינוי בהתאם לרצונכם.

שלב שביעי – התקנת תוספים

על מנת ליצור אתר נוח למשתמש אשר מציעה פונקציות רבות למשתמש, עליכם להתקין תוספים שונים. כיום ניתן להוריד תוספים ללא עלות אשר לא מצריכות מכם אף ידע בקידוד.

תוספים אלה יאפשרו לכם:

  •  הפיכת האתר שלכם ליותר נגיש עבור מנועי חיפוש שונים.
  • שיפור האבטחה של האתר שלכם
  • ביצוע גיבוי אוטומטי של האתר
  • הוספת טפסים ליצירת קשר און ליין.

שלב שמיני – עדכונים שוטפים של האתר

כפי שבוודאי הבנתם, בניית אתר בוורדפרס יכול להיות הליך מאוד פשוט ומהיר שבסופו יהיה לך אתר שייראה מקצועי וימשוך אליו משתמשים רבים. אבל, חשוב לזכור שבמידה ולא תזכרו לשמור על עדכוני הנושא והתוספים שלכם, כל העבודה שלכם תהיה לשווא. עדכונים אלה הכרחיים להמשך תפקוד תקין של האתר ובמידה ולא תקפידו עליהם, אתם אף חושפים עצמכם להאקרים ווירוסים.על מנת לבדוק שוודא שהאתר שלכם בוורדפרס עדכני, עליכם להיכנס לאפשרויות עדכון ולבדוק האם קיימים עדכונים תחת הכרטיסיות השונות.כאן תוכלו להתקין כל עדכון באופן עצמאי או להגדיר עדכון אוטומטי עבור כל העדכונים הקיימים.זכרו כי עליכם גם לחדש את החוזה של הדומיין ואת חוזי המארח שלכם. לאחר שתסיימו את תהליך בניית אתר בוורדפרס, תוכלו להנות מאתר מתפקד שנראה נהדר.אך חשוב שתזכרו כי את האתר יש לשמר – אותו אתר שבניתם לא ייראה זהה לאחר כמה חודשים ועליכם להיות פעילים על מנת להגדיל את התנועה באתר.

develope il
develope il